Multiplekser VCL-MX wersja 6 80 E1 firmy Orion Telecom może być używany do łączenia starszych sieci transmisji głosu i danych, zapewniania i zarządzania przepustowością na poziomie kanałowym E1, jak również 64 Kb/s, na poziomie szczeliny czasowej DS-0 oraz jako krzyżowy dostęp cross-connect. Ze względu na zmieniające się wzorce ruchu istnieje potrzeba obsługi wielu usług za pomocą tego samego sprzętu, np. zintegrowany transport danych, lepsze zarządzanie siecią itp. Wymusiło to ewolucję w kierunku multipleksera E1 nowej generacji.
Opcje nadmiarowej karty sterującej i zasilacza sprawiają, że jest to idealny wybór dla dostawców usług sieciowych, którzy chcą zintegrować i świadczyć usługi starszej i nowej generacji z poziomu jednej platformy. Multiplekser E1 nowej generacji okazał się jednym z najbardziej ekonomicznych i opłacalnych technologicznie rozwiązań do transmisji głosu i danych w sieciach operatorskich. Technologia ta zapewnia dostawcom usług oszczędności na inwestycjach/energii i przestrzeni. Multiplekser E1 zapewnia pełną gamę rozwiązań w tej rozwijającej się dziedzinie rozwiązań telekomunikacyjnych nowej generacji. Rodzina multiplekserów E1 zapewnia wyjątkową zaletę przesyłania zarówno danych, jak i głosu przez PDH. Oprócz tego, że są niedrogie, produkty te mają wbudowaną modułowość, która umożliwia łatwą modernizację. Funkcja możliwości rozbudowy pozwala klientowi rozwijać się w oparciu o koncepcję „budowania w miarę wzrostu”.
Wraz z rozwiązaniem Valiant do zarządzania siecią, rodzina multiplekserów E1 zapewnia następujące funkcje:
- Łatwe zarządzanie siecią
- Niższy koszt za linię
- Łatwa aktualizacja
- Przesyłanie zarówno danych, jak i głosu przez PDH
- Łatwa integracja z siecią SDH
- Wyższa niezawodność
Kluczowe cechy
Multiplekser VCL-MX wersja 6, 80 E1, 160Mbps zapewnia zaawansowane funkcje i możliwości wymienione poniżej:
- W pełni nieblokujące połączenie skrosowe 160 Mb/s, 80 E1 na poziomie 64 Kb/s (DS-0) (połączenie krosowe 2480 DS-0 w dowolnym przedziale czasowym)
- Platforma wielousługowa może być wykorzystywana do świadczenia szerokiej gamy usług głosowych i danych w pojedynczej obudowie
- Ochrona łącza 1+1 E1 / redundancja portu E1
- Redundancja procesora karty sterującej 1+1
- Redundancja połączeń krzyżowych 1+1
- Redundancja synchronizacji 1+1 (zegar synchronizacji). Wybierany przez użytkownika priorytet synchronizacji.
- Redundancja zasilacza 1+1 48 V DC (podwójne wejście zasilania umożliwia zasilanie sprzętu z dwóch oddzielnych źródeł)
- 144 kanały FXO lub 144 FXS na jednostkę
- 72 kanały E&M 2-/4-przewodowe na jednostkę
- Dowolny “mix” kanałów danych i głosu w jednym urządzeniu
- System niezależny od gniazda Universal Slots, dzięki czemu można włożyć i używać dowolnego typu karty interfejsu w dowolnym gnieździe
- Obsługuje sygnalizację R2 CAS, ITU-T Q.421 i ITU-T Q.422
- Obsługuje niestandardową / programowalną przez użytkownika sygnalizację ABCD
- Bitowa stopa błędów (BER) monitorująca progi BER w celu automatycznego generowania alarmów BER w przypadku przekroczenia limitów alarmowych
- Obsługuje długie pętle do 1200 omów
- Obsługuje opcje napięcia pierścieniowego 75 VRMS i 90 VRSM
- Obsługuje kodowanie głosowe A-law i Mu-law
- Obsługuje sinusoidalne niezbalansowane wyjście pierścieniowe
- Zapewnia pierścień o napięciu ≥75 V RMS przy obciążeniu 5
- E.N. na każdym kanale z wzorcem ruchu 0,30 Erlang (5 obciążeń R.E.N. = 5 równoległych obciążeń telefonicznych na każdej linii)
- Może być stosowany w topologii typu punkt-punkt, punkt-wiele punktów, typu Add-Drop (wstawka typu drop-wstaw), drzewa i gwiazdy
- Telnet
- SSH dla bezpiecznego dostępu
- Pułapki SNMP
- Prowadzi dziennik bezpieczeństwa dostępu
- Zarządzanie w paśmie i poza pasmem
- GUI (graficzny interfejs użytkownika)
Najważniejsze Funkcje
- Możliwość rozbudowy w terenie w celu zapewnienia usług głosowych, danych lub obu usługFiel
- Elastyczność w zastosowaniu medium transmisyjnego – miedzianego, światłowodowego lub bezprzewodowego
- Wybór interfejsów do aplikacji głosowych i danych
- USB i RS232, interfejs do lokalnego połączenia poprzez interfejs szeregowy z „oprogramowaniem do sterowania i zarządzania siecią”
- Interfejs do konfiguracji i zarządzania systemem wewnątrz i poza pasmem
- Przypisanie kanałów niezależne od położenia szczeliny w półce pomocniczej
- Bogaty zestaw alarmów
- Wybierane przez użytkownika opcje priorytetu synchronizacji zegara wewnętrznego, zewnętrznego i pętli czasowej
- Uniwersalne gniazda – dowolną kartę interfejsu można podłączyć do dowolnego gniazda interfejsu
- Karta OAM.
- Usługi głosowe i cyfrowe
- Dowolna kombinacja („mix-n-match”) usług transmisji głosu i danych cyfrowych wdrażana z jednej „inteligentnej półki” VCL-MX – 4, 8, 12, 16 kanałów na kartę
- Zintegrowany interfejs telezabezpieczenia IEEE C37.94
- 4, zintegrowana karta interfejsu telezabezpieczenia/złącza zabezpieczającego VCL-TP
- Opcja danych cyfrowych może być używana w przypadku dostępu do Internetu lub aplikacji do wideokonferencji
- Aplikacje bezprzewodowe, w tym sieci komórkowe
- Cyfrowe radio mikrofalowe
- Aplikacje SCADA
- Zakończenie obwodu ATM/Frame Relay
- Potężny system zarządzania siecią do monitorowania i kontroli sieci
- Zgodność ze wszystkimi odpowiednimi zaleceniami ITU-T (CCITT).
- 19-calowa konstrukcja o wysokości 6U.
Przegląd systemu
Multiplekser VCL-MX wersja 6, 80 E1, 160Mbps zapewnia pełen zakres usług POTS (głos) i cyfrowych danych abonentom zlokalizowanym w różnych lokalizacjach, wymagających połączenia i ustanowienia sieci głosu i danych poprzez łącze E1. VCL-MX to prosty, ale potężny bank kanałów E1 do łączenia i integrowania analogowego sprzętu komunikacyjnego z cyfrowymi usługami E1.
Multiplekser VCL-MX wersja 6 80 E1 160Mbps zapewnia usługi połączeń krzyżowych, telefonii głosowej i cyfrowej transmisji danych dla aplikacji, które mogą obejmować:
Platforma multipleksera E1 została zaprojektowana w celu zaspokojenia rosnącego zapotrzebowania na ultrakompaktowy multiplekser typu Add-Drop (ADM) i zapewnia funkcje mapowania Ethernet-over-PDH. Można go skonfigurować w różnych topologiach, takich jak liniowa, gwiazda, pierścień i magistrala.
Multiplekser VCL-MX wersja 6 80 E1, 160Mbps ma obudowę z wieloma gniazdami i płytą montażową TDM. W obudowie znajduje się dziesięć (10) gniazd ruchu przeznaczonych dla kart pomocniczych (kart liniowych). Karty liniowe mogą obsługiwać różne typy kart interfejsów, w tym E1, głosowe i bardzo szeroką gamę interfejsów danych.
Dwa gniazda są zarezerwowane dla redundantnych kart systemowych/sterujących 1+1, które obejmują redundantne funkcje połączeń krzyżowych, procesora i interfejsu zbiorczego. istnieje jedno dedykowane gniazdo dla karty OAM, jedno do generowania pierścienia i dwa gniazda na redundantny zasilacz 1+1.
Multiplekser VCL-MX wersja 6 - E1 160Mbps można skonfigurować jako multiplekser typu Add-Drop (ADM) i multiplekser terminala (TMUX). Może obsługiwać różne topologie, takie jak: punkt-punkt, pierścień, gwiazda i drzewo. Można go skonfigurować w różnych topologiach obsługujących zarówno interfejsy elektryczne, jak i optyczne. Może przyjmować karty modułowe, co umożliwi klientom rozpoczęcie działalności od małej kwoty i rozwój w miarę zwiększania się zapotrzebowania na ruch.
Wszystkie połączenia znajdują się z tyłu obudowy, zapewniając wzajemne połączenia między różnymi kartami wtyczek i siecią. VCL-MX wersja 6 - Multiplekser E1 160Mbps i obsługuje karty PDH o dużej gęstości. Karty liniowe kończą kombinację interfejsów głosowych, danych i E1.
Multiplekser VCL-MX E1 ma płytę montażową o przepustowości 160 Mb/s i zapewnia szereg funkcji, w tym funkcję usuwania i wstawiania kanałów w sieci multiplekserów VCL-MX E1, do zastosowań związanych z głosem i danymi.
W systemie przewidziano rozbudowany zestaw alarmów, ułatwiających obsługę.
Zastosowanie
Opcje szybkiego cyfrowego interfejsu danych POTS (głos), danych cyfrowych lub usług wideokonferencji w czasie rzeczywistym (V.35, V.36, X.21) umożliwiają rozwiązania sieciowe typu punkt-punkt w celu zapewnienia kanału wideokonferencji maksymalnie do 1920 Kb/s).
- Junction Mux – do cyfrowego łączenia central analogowych
- Aplikacje typu punkt-punkt, punkt-wiele punktów, dodawanie i upuszczanie (wstawianie typu drop), topologie drzewa i gwiazdy
- Aplikacje sieci bezprzewodowej
- Szybkie porty danych do cyfrowych łączy komunikacyjnych zapewniające dostęp do łączy dzierżawionych dostawcom usług internetowych (ISP) z szybkościami w zakresie od 64 Kb/s do 1920 Kb/s, opcje interfejsu danych cyfrowych
- Aplikacje infrastruktury mikrokomórkowej umożliwiające łączność z przełącznikami komórkowymi
- Sieć rozległa
- Dostęp do Internetu przez linie POTS — wszystkie interfejsy POTS działają z szybkością 64 Kb/s i obsługują modemy dial-up V.34 (33,6 Kb/s)
Kontrola i Zarządzanie:
- Telnet
- SSH
- Interfejs sterowania CLI (HyperTerminal lub VT100)
- Pułapki SNMP V2 (dostarczony plik MIB)
- Dodatkowo oparty na systemie Windows GUI (graficzny interfejs użytkownika) ułatwiający konfigurację, zarządzanie i dostęp.
- Port szeregowy RS232 (port COM)
- Port COM USB
- Port Ethernet 10/100BaseT (każdemu multiplekserowi można przypisać adres IP i podłączyć go do sieci LAN/IP w celu zdalnego dostępu i zarządzania poprzez Port Ethernet 10/100BaseT do konfiguracji, zarządzania i dostępu poza pasmem)
Bezpieczeństwo i ochrona
- Bezpieczny dostęp przez SSH V2
- Ochrona hasłem: Ochrona hasłem zgodna z obowiązkowymi klauzulami specyfikacji GR-815-CORE-2 w zakresie bezpiecznej kontroli dostępu
- Rejestrowanie: prowadzi dziennik wszystkich udanych i nieudanych prób. Logowane informacje obejmują identyfikator i adres IP podmiotów uzyskujących dostęp. Ostrzega administratora, jeśli liczba nieudanych prób logowania przekracza 3.
- Audyt bezpieczeństwa: Wszystkie dzienniki dostępu przez okres do 30 dni są przechowywane na potrzeby audytu bezpieczeństwa
- Wpis w dzienniku zabezpieczeń dotyczący wszelkich żądań lub działań obejmujący identyfikator użytkownika (w tym adres IP, jeśli dotyczy), w celu ustalenia odpowiedzialności użytkownika
- Generowanie raportów / ścieżka audytu
- Administracja Bezpieczeństwa
Specyfikacja
VCL-MX oferuje doskonałą elastyczność w wyborze medium transmisyjnego, w którym może być zastosowany. Medium transmisyjne może być jednym z poniższych:
- Miedź
- Światłowód
- Bezprzewodowe
Multiplekser VCL-MX wersja 6 – E1 160Mbps obsługuje zarówno ruch danych, jak i głosowy.
W przypadku ruchu głosowego obsługuje następujące interfejsy:
- FXO
- FXS
- E&M (2 przewody / 4 przewody)
- Gorąca linia (oddzwanianie)
- Generator pierścieniowy (75 V RMS)
W przypadku transmisji danych obsługuje następujące interfejsy:
- Dane Channelized E1 / Ułamkowe E1
- Dane asynchroniczne RS-232
- Multipleksowanie z mniejszą szybkością w celu zapewnienia 4 asynchronicznych kanałów danych w jednym przedziale czasowym 64 Kb/s
- Dane synchroniczne / dane asynchroniczne V.24
- 703, @ 64 Kbps, współkierunkowy
- 35, V.36, X.21, V.11, RS530, RS449 synchroniczne, dane „n”x64Kbps
- Karta we/wy przekaźnika (styk otwarty/zamknięty przekaźnika suchego)
- Uniwersalny synchroniczny interfejs danych „n” x64Kbps DCE / DTE
- Karta interfejsu Ethernet – 10/100BaseT
- 8E1 plus światłowodowy interfejs transportowy Ethernet 100Mbps wraz z następującymi elementami:
- Kanał EOW (Engineering Order Wire) do kompleksowej instalacji i konserwacji
- Lokalna i zdalna pętla zwrotna do celów diagnostycznych
- Ochrona ścieżki światłowodowej 1+1
- Funkcja ALS (automatyczne wyłączanie lasera) zapewniająca bezpieczeństwo oczu
- Port Ethernet 10/100M — szybkość transmisji danych Ethernet 100 Mb/s zgodna z IEEE 802.3
- Interfejs telezabezpieczenia IEEE C37.94
Multiplekser może być używany w konfiguracji Terminal lub Drop-Insert, aby zapewnić:
- Usługi głosowe wysokiej jakości
- Połącz sieci LAN (sieć kampusowa)
- Połącz ze sobą terminale komputerowe różnych typów terminali danych
- Zapewnij łączność LAN-WAN.
Bezpieczeństwo
Interfejsy optyczne multipleksera VCL-MX wersja 6 – E1 160Mbps są wyposażone w optyczne interfejsy liniowe klasy 1 oparte na wtyczkach Small Form-Factor Pluggable (SFP) z możliwością cyfrowej diagnostyki SFP na kartach interfejsów optycznych.
Interfejs zdalny/FXS (po stronie abonenta) jest chroniony przed przepięciami i stanami przejściowymi wynikającymi z wyładowań atmosferycznych i indukcji elektrycznej zgodnie z zaleceniem ITU-T. K.20 w stronę linii.